Archiv Strana 1 Další stránka  Dalsi stranka

rozhovor mesice

Na otázky redakce odpovídá pan Karel Trejbal - předseda oddílu lehké atletiky TJ Lovochemie Lovosice

Pane Trejbale, před časem jste se stal předsedou zmíněného oddílu naší TJ. Co Vás, litoměřického občana přivedlo k tomuto kroku?
Nerozlišuji otázku,zda jsem občan Lovosic nebo Litoměřic. Dříve jsem býval sám aktivním závodníkem SCHZ Lovosice v oddílu lehké atletiky. Proto, když se na mne oddíl obrátil v kritické situaci (kdy dosavadní předseda oddílu pan Zdeněk Rous byl stižen mozkovou příhodou) se žádostí, zda bych přijal funkci předsedy oddílu, po krátkém zvažování jsem souhlasil.

Lovosická atletika má už dlouhou tradici a vyrostla tu řada reprezentantů našeho státu, jak nám o tom v našem časopise vypráví pan Mládek. V jakém stavu jste našel naši atletiku dnes Vy?
Nedá se jen tak konstatovat, že je naše atletika v dobrém nebo špatném stavu. Jsou roky lepší a roky horší. Oddíl měl v členské základně 100 členů, to se nezměnilo - zvýšil se poměr aktivních atletů k pasivním. Dříve jsme měli dvě družstva v soutěži, nyní přibylo ještě družstvo mládežnické.

Jaký cíl jste si pro tuto nelehkou práci stanovil ?
Zaměřuji se na mládež a vyhledávání talentů.

Čím se tedy můžete našim čtenářům pochlubit?
V prvé řadě tím, že máme dnes v české špičce 6 - 7 mladých nadějných atletů. Chtěl bych na prvním místě jmenovat dorostenku Kateřinu Procházkovou, držitelku dvou medailí z Mistrovství republiky (běh na 100 a 200 m) a členku štafety na 4 x 100 m, kde časem 46,40 s vytvořily běžkyně český rekord. Čekáme na její umístění na Mistrovství světa 17tiletých v Debrecénu. Další naší nadějí je Květoslava Pecková, která má na svém kontě dvě medailová umístění ve své disciplině - běh na 3000 m. Dále mám radost z výsledků našich žaček, které postoupily do semifinálových závodů ČR, které proběhne v září v Bílině. Tady bych chtěl jmenovat naše nejnadějnější:

Naše nejlepší žačky teď začátkem srpna čeká soustředění v SRN, konané pod záštitou programu PHARE a tam by se děvčata měla ve svých disciplinách dále zdokonalit.

Tady se Vaše svěřenkyně při utkáních dostávají za hranice regionu a reprezentují tak i naše město v republice i za jejími hranicemi. Nebyla by to příležitost pro zviditelnění případných místních sponzorů?
Pevně věřím, že tuto šanci místní firmy využijí.

Víme, že jste sám byl výkonným atletem. Co bylo Vaší nejmilejší disciplínou a jak si udržujete kondici teď ?
Běh na 5 000 m.

Pro přiblížení našim čtenářům - řekněte nám něco o svém dnešním "civilním" povolání.
Podnikám, rozvíjím svou činnost v oblasti obchodu a služeb.

Lovosický dnešek 08/2001 strana 1 Dalsi stranka