Lovosický dnešek 6/2002 strana 9 Predchozi stranka Dalsi stranka

Na letní prázdniny připravujeme pro děti tyto tábory:

1.7. - 13.7. ve spolupráci s DDM Trend Roudnice n/L. letní tábor ve Smědavě v Jizerských horách ,

Od poloviny července bude pětitýdenní příměstský tábor, který připravuje DDM ELKO Lovosice, kde také do 21.6.2002 přijímají přihlášky a podávají informace.

13.7. -27.7. připravujeme ve Veselí nad Lužnicí rybářský tábor.

2.8. - 14.8. ve spolupráci s DDM Rozmarýn Litoměřice připravujeme v Šimonovicích u Liberce letní tábor s Rozmarýnem.

2.8.-11.8. Vodácký tábor na Berounce je další akcí letošních prázdnin, ve kterém má DDM ELKO namočeno…

Stejně tak i 7.8. - 18.8. připravujeme turistický tábor v Dědově u Náchoda.

18.8.- 24.8. organizujeme poslední akci letošních prázdnin a tím je soustředění basketbalistů v DDM ELKO.

Přihlášky a bližší informace o všech táborech získáte v DDM ELKO a na našich vývěskách.

-Toš -


Nejen o čarodějnicích

Máme za sebou jednu z našich největších letošních akcí - soutěž Miss čarodějnice, která se stává akcí nejen pro děti, ale i pro širokou veřejnost. Dokazuje to letošní rekordní návštěvnost - přes 2 tisíce lidí. Počasí nám přálo a tak všichni přítomní měli možnost vychutnat si atmosféru akce až do půlnoci s hudebními skupinami - Duo Kanistr a Paradox.

Do vlastní soutěže se přihlásilo 15 čarodějnic. Nejmladší byla Šárka Klímová, která získala sympatie všech přítomných, snad i tím, že se trochu bála dobře nalíčené a dobře hrající vítězky celé soutěže. Touto vítězkou byla Jindřiška Jirkovská, která zaujala již při pochodu s mažoretkami a Brass bandem na Osmičku a nikdo ji nemohl přehlédnout . Svým tanečním projevem i kostýmem si jednoznačně diváky i porotu podmanila. Na 2. místě se umístila Alena Palečková a 3. místo získala Denisa Lendelová. Náš dík patří obětavým pomocníkům z Městského úřadu a z řad Hašmarovců. .

Ve večerních hodinách se mohli diváci potěšit osvětlenými pouťovými atrakcemi, podívat se na rytířský souboj skupiny Lepus a na hořící čarodějnici na hranici.

Připravujeme :

Na neděli 2. 6 . jsme pro všechny děti připravili tradiční oslavu Dne dětí .Kromě soutěží zde bude čekat překvapení v podobě zábavného programu "Mach a Šebestová ".

Poslední velkou akcí školního roku bude Hašmar country festival od 6.6.-8.6.2002 na Osmičce.

Nikdy není brzo…

Svět není jen mámina náruč, nanuk od táty a vlídný úsměv a pohlazení babičky. Svět je bohužel také droga, krádež, únos, nebo opilý řidič…

Zamýšleli jste se nad tím, jak děti varovat před tím "druhým" světem ?

Na Mateřské škole v Terezínské ulici to vymyslili: policista je autorita a kdo jiný, než policisté ví lépe, co je zlo, co může na děti číhat ? Pozvaly policistu, pana Martina Švejdu, který nejen vyprávěl, ale odpovídal na dotazy dětí, ukázal jim vybavení policisty (tady byli kluci na koukání v první řadě). A honorář : pan Švejda stiskl desítky dětských rukou, jimiž se s dětmi rozloučil. Zanechal jistě v dětských hlavách semínko varování a návod k jisté opatrnosti a bůhví v některých třeba i touhu stát se tím, kdo hlídá klid druhých…

Sailerová


Nová generace

Mám počítač. Kdybych tvrdil, že umím využít deseti procent toho, co je schopen mi poskytnout, bylo by to možná vychloubání. Dostal jsem se k tomuto fenomenu dneška v době, kdy můj mozek už ztratil příliš mnoho neuronů.

Mám bratra. Bratr má dceru. Dcera má bratrova vnuka Filípka. Filípek má šest let. To není všechno : Filípek má počítač.

Onehdy jsem se dostal na návštěvu k bratrovi a hle : Filípek sedí před modrou obrazovkou monitoru se svraštěným čelíčkem, na můj pozdrav neodpověděl (ale zjevně pro nějaké vééelice silné soustředění), pak se na monitoru něco rozkmitalo, modrá zhasla a objevila se černá…. Filípek se obrátil, rozběhl se ke mně, pusu a šup zpět, k počítači. Fildo, povídám, co to tu čaruješ, ty umíš číst ? a anglicky? Filip klepl do klávesy, na monitoru se objevila základní nabídka BIOSu. Filip ke mně obrátil modré oči (rodinný znak) a povídal : no umím už celou abecedu, malou i velkou! A já pořád nevěřícně : No jo, ale jak potom pracuješ s počítačem ?

Modré oči pravily : Víš, strejdo, já ho slyším mluvit…

Nevím, za jak dlouho jsem zavřel pusu.

- jč -

Lovosický dnešek 6/2002 strana 9 Predchozi stranka Dalsi stranka